اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان  ‏
دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان ‏

" دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان ‏ "

  رضا دهقانی مدیر اجرایی دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان  با اشاره به این که این جشنواره بیش از ۱۶  هزار مخاطب داشته است، گفت: باید از ظرفیت استان اصفهان که در سینما به عنوان "شهر لوکیشن‌ها" معروف است، استفاده کرد.

مدیر اجرایی دهمین جشنواره فیلم فجر  گفت: تعداد مخاطبان دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان تا امروز ۱۴ هزار مخاطب در سینما سیتی سنتر  و حدود  4 هزار مخاطب در سینما ساحل اصفهان به تماشا فیلم‌های جشنواره فجر نشسته‌اند. در سینما سیتی سنتر سالن هنرمندان و اصحاب رسانه و سالن اصلی جشنواره ظرفیت بیشتری دارد و به همین دلیل است که اختلاف آماری بین دو سینما وجود دارد.

مدیر اجرایی ادامه داد: جشنواره فیلم فجر اصفهان با بیان این که سه فیلم خروج، درخت گردو  و  شنای پروانه به سانس فوق العاده رسیدند، ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و محدودیت‌هایی که وجود دارد استقبال مردم از جشنواره بد نبود، اما نمی‌توانیم بگویم خیلی عالی بوده است.

رضا دهقانی  با بیان این که استان اصفهان دومین استان بعد از تهران است که سالن ویژه هنرمندان و اصحاب رسانه دارد، تاکید کرد: برای ساخت این سالن هزینه زیادی شده و بخش خصوصی در این موضوع مشارکت کرده و تمام فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و چند فیلم از بخش نگاه نو در این سالن اکران می‌شود. هنرمندان و اصحاب رسانه می‌توانند این فیلم‌ها را در سالن ویژه خودشان با کارتی که جشنواره برایشان صادر کرده است، ببینند.


افزایش تولیدات سینمایی در سطح استان اصفهان

مدیر اجرای جشنواره فیلم فجر اصفهان با اشاره به بخش جنبی جشنواره که پنج اثر از فیلمسازان اصفهانی در آن نمایش داده می‌شود، اظهار کرد: این اتفاق مهم از سال گذشته شروع شد، باید به پشتیبانی از فیلم‌سازان بومی اهمیت داده شود. در بخش جنبی یک سالن به عنوان سالن اکران فیلم‌های اصفهان اختصاص داده شده است و با انتخاب ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر اصفهان تعدادی از آثار فیلم‌سازان اصفهانی که در سال ۹۷ و ۹۸ تولیدات فیلم بلند ویدیویی داشتند در این سالن اکران می‌شود.

رضا دهقانی مدیر اجرایی جشنواره فیلم فجر اصفهان ادامه داد:  تولیدات سینمایی در استان اصفهان افزایش یافته و این نشان می‌دهد بخش جنبی اکران فیلم‌های اصفهانی در حوزه اقتصاد سینما موفق بوده و توانسته جذب سرمایه گذار کند و تولیدات را در فیلم‌های بلند بالا ببرد. این اکران‌ها از نظر اقتصاد به بحث جذب سرمایه گذار برای فیلم سازان، اهمیت دادن به فیلم سازان و تکریم آن‌ها کمک خواهد کرد.

وی با بیان این نکته که در بین استان‌های دیگر کشور جشنواره فیلم فجر اصفهان سرآمد است، تصریح کرد: در این دوره از جشنواره، برگزاری کارگاه‌های تخصصی را مد نظر قرار دادیم تا جشنواره صرفا این نباشد که یک فیلم در استان اکران شود و در یک تاریخ مشخص این اکران‌ها به اتمام برسد. سه کارگاه تخصصی در حوزه سینما،  فیلمنامه نویسی و کارگردانی برگزار شد.

مدیر اجرایی جشنواره فیلم فجر اصفهان درباره بحث‌های حمایتی از فیلم‌های اصفهان توضیح داد: دو نکته یعنی موضوع فیلمنامه که چطور ساخته و پرداخته می‌شود و اینکه چطور می‌توان این فیلم را به فروش رساند را اگر در تولیدات سینمایی شهرمان رعایت کنیم سرمایه گذار همکاری خواهد کرد.

رضا دهقانی:  اقتصاد سینما این نیست که فیلم بفروشد، اقتصاد سینما این است که نوع ساختار فیلم را طوری بسازیم که قابلیت ارایه و پذیرش مخاطب داشته باشد و در سینما، گردش اقتصادی ایجاد کند و باید سازمان‌ها و شبکه نمایش خانگی را به خریدن فیلم مجاب کند. برای این مقوله آموزش نیاز است، متاسفانه در جشنواره‌های دیگر چنین آموزش‌هایی وجود ندارد اما امسال برای اولین بار این کار در اصفهان انجام شد. اصفهان جشنواره زیاد دارد مانند فیلم کودک و نوجوان، زنده رود و غیره در کنار این جشنواره‌ها نیاز است که کارگاه‌های اقتصاد سینما گذاشته شود و از افراد موفق در این زمینه برای ارایه تجربیات دعوت شود.

مدیر اجرایی جشنواره فیلم فجر اصفهان در پایان تاکید کرد: باید از ظرفیت استان اصفهان که در سینما به عنوان "شهرلوکیشن‌ها" معروف است استفاده کرد. فیلمسازان بسیاری از استان‌های دیگر در اصفهان تولیداتشان را انجام می‌دهند ما نیز باید از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم.

اصفهان -  خبرنگار:  حسین بخشی  98/11/21 

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب