اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

پالایشگاه نفت اصفهان سودآورترین شرکت پالایشی بورسی کشور شد
پالایشگاه نفت اصفهان سودآورترین شرکت پالایشی بورسی کشور شد

" دکتر محسن قدیری با اشاره به گزارش عملکرد پالایشگاه اصفهان در زمینه سودآوری به عنوان یک شرکت بورسی افزود: این شرکت در 9 ماهه امسال موفق به کسب 26 هزار میلیارد تومان سود خالص شده است. "

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان گفت: پالایشگاه اصفهان برای نخستین بار به عنوان سودآورترین شرکت پالایشی بورسی کشور معرفی شد.

وی افزود: سود هر سهم در این دوره نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته 173 درصد رشد داشته که با این میزان رشد، پالایشگاه اصفهان در بین شرکت‌های پالایشی و نفتی پذیرفته شده در بورس، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

     

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان اضافه کرد: برغم یکسان بودن روند کاهشی تفاوت نرخ نفت خام با نرخ فرآورده‌‌های نفتی (Crack Spread) بین شرکت‌های پالایشی که به زیان شرکت‌هایی همانند پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت لاوان و پالایش نفت تبریز در مقایسه عملکرد 3 ماهه سوم سال جاری با 3 ماهه سوم سال گذشته منجر شده است، شرکت پالایش نفت اصفهان در این دوره در سود ناخالص 40 درصد نیز رشد داشته است.

قدیری گفت: بازده شرکت پالایش نفت اصفهان به نسبت سرمایه اولیه از ابتدای بورسی شدن و از 14 سال گذشته بهترین عملکرد را در سال جاری به خود اختصاص داده است.

وی افزود: همه این دستاوردها به همت کارکنان خدوم و زحمتکش به ویژه هیات مدیره و مدیران و روسای شرکت به واسطه حُسن تعلق خاطر به شرکت پالایش نفت اصفهان به دست آمده است .

 

اصفهان -  خبرنگار روزنامه اطلاعات محمدرضا کلاهدوزان.

درج شده در روزنامه اطلاعات 12 بهن 1401  صفحه 12

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب