درباره ما

آشنایی با سوابق کار رسانه ای

به نام خالق مهربان

1 )مدیریت جدید دفاتر مطبوعاتی
تصدی امور دفتر سرپرستی دفتر روزنامه اطلاعات اصفهان از تاریخ  1371/11/14  به اینجانب پرویز فروزانی محول شد و از آن زمان، طرحی برای ایجاد یک سیستم هماهنگ بین واحدهای مختلف دفتر سرپرستی تدارک دیده شد و با ورود به جزییات موضوعات، گردش کار مورد مطالعه قرار گرفت و بمرور اصلاحات لازم صورت گرفت.  بعد از یک سال، اولین برنامه نرم افزاری برای مشترکین روزنامه و مجله طراحی و برنامه نویسی شد و مورد استفاده قرار گرفت.

پس از اجرای موفق برنامه مشترکین روزنامه و مجله، در سال های بعد، هر سال یکی از واحدهای دفتر، بازسازی، طراحی جدید و نرم افزار آن برنامه نویسی شد. چون در آن زمان کسی با برنامه نویسی توسط رایانه آشنا نبود به تنهایی این موضوع را دنبال می کردم  به طوری که پس از حدود  10 سال، به لطف الهی  12 نرم افزار به شرح زیر طراحی و برنامه ی آنها تهیه شد و مدیریت جدیدی بر اساس این نرم افزارها شکل گرفت. البته هر سال بر اساس شرایط و نیازهای جدید، این نرم افزارها اصلاح شده و به روز می شدند.

به کمک این نرم افزارها و مدیریت جدید، توانستیم در پایان هر هفته کلیه اطلاعات، اسناد مالی و سوابق سفارشات شامل: ثبت سفارشات، پرداختی ها و مانده بدهی مشتریان و حفظ جزییات سفارشات هر کدام از واحدهای دفتر را براحتی جمع آوری کنیم و در عرض چند دقیقه روی یک فلش ریخته و در جایی خارج از دفتر نگهداری کرد. این روش کار باعث ایجاد یک سیستم مدیریتی جدید و یک پارچه در کار مطبوعاتی شد و لذا کنترل و نظارت بر تمام زوایای کار  امکان پذیر گردید، چیزی که  10 سال قبل در شروع کار آرزوی آن را داشتیم.

نکته مهم و ارزشمند در تهیه این نرم افزارها این است که رمز موفقیت خود را در همدلی و همراهی همه کارکنان دفتر و یاری حق تعالی می دانم به طوری که می توانم بگویم این نرم افزارها چکیده تجربیات و نظرات و  پیشنهادات همه کارکنان در محل کارم می باشد، یعنی نوعی کار تیمی. چند نفر از این همکاران بازنشسته شدند و یک نفر قبل از همه، دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت "مرحوم حسین احمدی بنی" نامش ماندگار و روحش شاد باد.

2 )  معرفی بسته نرم افزار مطبوعاتی پس از 20 سال
این مجموعه "نرم افزارهای مطبوعاتی " برای همه روزنامه ها و مجلات و دفاتر مطبوعاتی قابل استفاده است و برای اولین بار در خرداد 93  با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان طی نامه رسمی این مجموعه 12 نرم افزار به دفاتر روزنامه و مجلات اصفهان معرفی شد. این بسته نرم افزاری در مدت 20  سال تجربه مطبوعاتی در اصفهان طراحی و برنامه نویسی شده و در عمل مورد استفاده قرار گرفته است و قابلیت به روزرسانی بر اساس نیازها و شرایط محیطی را دارد.

ویژگی نرم افزار مطبوعاتی

 گردش کار در دفاتر مطبوعاتی را اصلاح می کند تا زمینه ای شود برای سهولت در انجام سرویس دهی بهتر به مشتری و کسب درآمد بیشتر.  یادگیری آسان نرم افزار، سرعت کار بیشتر و از طرفی کاهش تعداد کارکنان دفتری و امکان پذیرکردن نظارت محسوس و نامحسوس مدیریت بر گردش کار و مسایل مالی، از ویژگی های این بسته نرم افزاری است.


فهرست بسته نرم افزار مطبوعاتی به شرح زیر است:
1 -   مشترکین:  برنامه اشتراک روزنامه و مجلات، با حفظ سوابق آبونمان آنها.
2 -   آگهی:  ثبت سفارش آگهی ها، برای روزنامه و مجله، با کنترل مانده بدهی مشتریان.
3 -   توزیع:  توزیع نشریات در سطح شهر، نگهداری مانده بدهی کیوسک های مطبوعاتی، فهرست تفکیکی برگشتی نشریات.
4 -  نیازمندی:  ثبت سفارش نیازمندی ها، برای همه شهرهای استان و حفظ مانده بدهی هر کدام.
5 -   کتاب:  ثبت سفارش مشتریان کتاب، تهیه صورتحساب برای تک فروشی و عمده فروشی.
6 -   نمایندگی ها:  امور نمایندگی های روزنامه در استان، ثبت و کنترل پرداخت صورتحساب نشریات و آگهی هر ماه آنها.
7 -   حسابداری:  سیستم حسابداری کل دفتر مطبوعاتی و سرپرستی.
8 -   اداری:  حقوق کارکنان و صندوق قرض الحسنه.
9 -   مرخصی:  ثبت حضور و غیاب و مرخصی کارکنان.
10 -   اخبار:  ثبت اخبار ارسال و چاپ شده، برای تک تک شهرهای استان در روزنامه و مجله های مورد نظر.
11 -   بانک اطلاعات شخصی:  دفترچه تلفن و دفترچه یادداشت.
12 -   بانک شرکت ها:  بانک اطلاعات شرکت های تولیدی و خدماتی و پردازش اطلاعات.

3 ) طراحی وب سایت خبری
در فروردین سال 1387  یعنی حدود 15 سال پس از شروع کارم در روزنامه اطلاعات، ضرورت ایجاد یک وب سایت برای ارایه فعالیت های خبری نمایندگی های روزنامه اطلاعات در استان اصفهان احساس شد و هدف ایجاد یک فضای مجازی برای انجام کار رسانه ای، در ذهنم شکل گرفت. برای آموزش طراحی سایت، یک دوره کوتاه مدت در تهران را گذراندم و با هزینه شخصی اقدام به طراحی و راه اندازی سایت پنج آسمان را کردم(  www.sky5.ir   ).
 

بدین ترتیب کار اطلاع رسانی علاوه بر رسانه مکتوب ( روزنامه اطلاعات ) به صورت رسانه مجازی ( وب سایت ) بوجود آمد.  اخبار و گزارشاتی که صفحات روزنامه به دلیل محدود بودن آن، جای کافی برای چاپ همه ی آنها را نداشت در وب سایت قابل ارایه شد. بعدها این وب سایت ابعاد گسترده تری از اهداف اولیه را جوابگو شد و در خود جای داد و همه اینها به لطف و عنایات الهی امکان پذیر شد و از این بابت خدای مهربان را شکرگزارم.  

پرویز فروزانی   -   سرپرست روزنامه اطلاعات استان اصفهان   1396/05/20

تلفن دفتر نمایندگی روزنامه اطلاعات اصفهان:   32224001  -  031