صاعقه در صحرا

صاعقه در صحرا

نوشته: جیمز بلک ول
ترجمه: حمید فرهادی‌نیا، هوشمند نامور تهرانی
قطع رقعی، 380 صفحه، چاپ دوم
قیمت 14,000 تومان

جنگ 43 روزه خلیج‌ فارس در نخستین لحظات بامداد 17 ژانویه 1991 (27 دی) آغاز شد. در 28 فوریه (8 اسفند) همان سال پایان یافت، ماهیت کاملاً نظامی داشت، اما تا کنون کمتر به بعد نظامی این بحران توجه شده است.

اثر حاضر صرفاً رویکرد نظامی به جنگ خلیج‌ فارس دارد و به تحلیل جزیی‌ترین مسایل نظامی پرداخته است. نویسنده کوشیده برای خواننده پرده ظاهری که آکنده از تبلیغات غیر واقعی است، کنار بزند و ماهیت واقعی جنگ را به نمایش گذارد.

نویسنده کتاب خود سرگرد بازنشسته نیروی زمینی ارتش آمریکا بوده و اینک تحلیل‌گر مسایل نظامی شبکه تلویزیونی «سی.ان.ان» است. از نخستین لحظات شروع جنگ تا ساعات پایانی و پس از آن به طور حرفه‌ای و از نزدیک مسایل نظامی جنگ را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. در این زمینه امکان دسترسی به اطلاعات آشکار و پنهان را داشته است.

وی معترف است که هم پیش از شروع جنگ و هم پس از آن گزارش های طبقه‌بندی‌شده وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) را داشته است. از طرفی گزارش‌های طبقه‌بندی‌شده یکان های رزمی در اختیار وی قرار گرفته و در نتیجه در تدوین کتاب از آنها بهره گرفته است.

——————————–

جهت سفارش کتاب با تلفن های زیر

 تماس حاصل فرمایید

تلفن دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات اصفهان 32224001 031

مدیر فروشگاه کتاب روزنامه اطلاعات اصفهان  09131679125

تماس با ما از طریق  “اینستاگرام”  و “بله” و “ایتا” 

سفارشات به صورت تلفنی پذیرفته می شود.

🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

سرزمین فلسفه و هنر

سرزمین فلسفه و هنر سفر سیدمحمدخاتمی به یونان نوشته: محمود فاضلی قطع رقعی، چاپ اول، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *