عرضه خودروهای وارداتی از هفته جاری

 مجری طرح واردات خودرو ضمن اشاره به ادامه‌ روند واردات خودروها به کشور، از عرضه خودروهای وارداتی که قیمت آن‌ها مشخص شده، طی هفته جاری خبر داد.

خودرو لوکس


به گزارش ایسنا، مهدی ضیغمی دریک برنامه رادیویی در این باره خاطرنشان کرد: واردات خودروها به صورت انبوه و خرد در حال انجام است. تا پایان مرداد از میان ۳۵ شرکتی که مجوز واردات اخذ کرده‌اند، ۱۸ شرکت موفق به ثبت سفارش قطعی شده و توانسته‌اند بخشی از ارز واردات را دریافت کنند.رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: از میان این ۱۸ شرکت، تاکنون تقریبا ۱۰ شرکت خودروهای خود را وارد کرده و الباقی در حال طی کردن مسیر واردات هستند. شرکت‌ها به سبب اینکه منتظر بودند تا در وهله اول مجوزهای استاندارد، محیط‌ زیست ومانند آن را اخذ کنند، سپس ثبت نهایی درخواست‌ها را در شرکت‌های بزرگ انجام دهند، این روند طولانی شد. البته که تولید و حمل این خودروها به‌ویژه اینکه قرار باشد از شرق آسیا وارد شوند، مستلزم یک زمان است.وی ادامه داد: در مرحله اول، طی هفته جاری تحویل خودروهای وارداتی شرکت‌هایی که قیمت هایشان مشخص شده، انجام خواهد شد و از هفته بعد برای شرکت‌های معتبری که خودروهایشان از کشور مبدا تولیدکننده بارگیری شده و اسناد حمل داشته باشند، عرضه صورت خواهد گرفت. شرکت‌ها بسته به توان خود ماهانه امکان واردات ۳۰۰ هزار تا یک میلیون دستگاه را داشته و وارد می‌کنند.
ضیغمی با بیان اینکه از زمان ثبت‌نام برای خودروهای وارداتی در اسفند سال گذشته، از میان ۳۴ هزار نفری که در قرعه کشی شرکت داده شده بودند، حدوداً ۳۰ هزار نفر در نوبت دریافت هستند و الباقی انصراف داده‌اند، گفت: در فاز اول خودرو این ۳۰ هزار نفر تحویل داده می‌شود.
وی در رابطه با منبع تامین ارز برای واردات خودروها تصریح کرد: ارز خودروهای وارد شده تاکنون تامین شده و تا پایان سال جاری حداقل یک میلیارد یورو مصوبه وجود دارد که می‌توانیم از ارز صادرات غیر، استفاده کنیم. برای بیش از این هم چنانچه محل سرمایه‌گذاری خارجی یا منابع خارجی وجود داشته باشد، می‌توان از آن برای واردات خودرو استفاده کرد.

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

نرخ حق بیمه درمان ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور، نرخ حق بیمه درمان قابل کسر از حقوق کارمندان، کارگران و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *