فلسفه حقوق

فلسفه حقوق

 

آندره مارمو

ترجمه : محمد حسین وقار

نوشته آندره مارمور             ترجمه محمدحسين وقار

قطع رقعی، 236 صفحه، چاپ اول

قیمت : 90،000 تومان

موضوع مورد توجه فیلسوفان حقوق اين است که محتوای قانون در عین حال توصیفی و تجویزی است و بر پایه این دوگانگی محتواست که فلسفه حقوق شکل می‌گیرد. قانون تجویزی است و مدعی تأثیرگذاری بر رفتار مردم و اصلاح آن و بدین‌لحاظ نوعاً فعل اراده است. در صورت تلفیق این دو گونه نگرش، به موضوعی می‌رسیم که اساساً فیلسوفان حقوق را به خود مشغول ساخته که مبنای «قانون» چیست؟ و ماهیت این «باید» که قانون قصد دارد بر اتباع خود تحمیل نماید، کدام است؟ چگونه می‌توان تکلیف «قانونی» را از تکلیف «اخلاقی» متمایز ساخت؟

اين كتاب در شش فصل تهيه و تدوين شده است: فصل اول به بحث پيرامون تلاش تأثيرگذار هانس كلسن براي ارائه يك نظريه حقوقي « ناب» و دلايل ناكامي آن می پردازد. در فصل دوم، بخشی از نقش اصلي هارت در فلسفه حقوق ارائه مي‌شود. تحليل ماهيت اساساً اقتدارآميز قانون و تلاش برای  آشتی آن با برداشت هارت از قانون كه آن را مبتني بر قواعد اجتماعی می داند، موضوع فصل سوم را تشكيل مي‌دهد. فصل چهارم به بررسي روايت‌هاي معاصر ديدگاه «ناتفكيكي اساسي» درباره ماهيت حقوق، و فصل بعدي به مطالعه گونه «روش‌شناختيِ» ديدگاه ناتفكيكي اختصاص دارد و فصل آخر بر نقش زبان و تفسير در فهم محتوای قانون متمركز می شود.

——————————–

جهت سفارش کتاب با تلفن های زیر

 تماس حاصل فرمایید

تلفن دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات اصفهان 32224001 031

مدیر فروشگاه کتاب روزنامه اطلاعات اصفهان  09131679125

تماس با ما از طریق  “اینستاگرام”  و “بله” و “ایتا” 

سفارشات به صورت تلفنی پذیرفته می شود.

🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

فلسفه فیزیک فضا و زمان

فلسفه فیزیک فضا و زمان نوشته: تیم مادلین ترجمه: محمد حسین وقار قطع وزیری ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *