معلمان بزرگ ما

معلمان بزرگ ما

نوشته : جعفر ربانی      

 قطع وزیری، 504 صفحه، چاپ اول

 

قیمت :85000 تومان

ایران معاصر را می‌توان دستاورد مدارس نوین و معلمان آنها دانست؛ معلمان بی‌شماری كه طی بیش از صد سال گذشته در گوشه‌گوشه كشور به عرصه تعلیم و تربیت درآمدند و نظام نوین آموزش و پرورش را استوار ساختند، اما دریغ كه اغلب آنان گمنام و ناشناخته مانده‌اند. نتیجه اینكه امروز ما بخش مهمی از تاریخچه تعلیم و تربیت ایران معاصر را كه می‌توانست از خلال زندگی‌نامه بسیاری از این فداكاران باقی بماند، از دست داده‌ایم. از میان آن خیل عظیم، كتاب حاضر به سراغ چهل تن از آنها رفته است.
 
معلمان حاضر در این مجموعه همگی ریشه در سازمان رسمی آموزش و پرورش ایران داشته‌اند؛ یعنی كار خود را از مدرسه آغاز كرده‌اند، معلم شده‌اند و تا پایان در مقام تعلیم به این كار ادامه داده‌اند، هرچند پاره‌ای از آنان را امروز به نام مؤلفی بزرگ، مترجمی برجسته، استادی نامور و شخصیتی تأثیرگذار، فراتر از صرفاً یك معلم می‌شناسیم. در این مورد البته دو استثنا وجود دارد، یكی مؤسس جامعه تعلیمات اسلامی و دیگری بنیانگذار مؤسسه علوی تهران كه هر دو روحانی بودند، ولی هیچ‌یک حقوق‌بگیر و مستخدم رسمی آموزش و پرورش نبودند و از قضا، تأثیرگذاری‌شان چشمگیر بود

——————————–

جهت سفارش کتاب با تلفن های زیر

 تماس حاصل فرمایید

تلفن دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات اصفهان 32224001 031

مدیر فروشگاه کتاب روزنامه اطلاعات اصفهان  09131679125

تماس با ما از طریق  “اینستاگرام”  و “بله” و “ایتا” 

سفارشات به صورت تلفنی پذیرفته می شود.

   🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

نیرنگ

نیرنگ

نیرنگ چاپ ششم نوشته : ادواردجی اپشتین ترجمه : فریدون دولتشاهی قیمت : 65،000 تومان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *