معلمان بزرگ ما

معلمان بزرگ ما

نوشته : جعفر ربانی      

 قطع وزیری، 504 صفحه، چاپ اول

 

قیمت :85000 تومان

ایران معاصر را می‌توان دستاورد مدارس نوین و معلمان آنها دانست؛ معلمان بی‌شماری كه طی بیش از صد سال گذشته در گوشه‌گوشه كشور به عرصه تعلیم و تربیت درآمدند و نظام نوین آموزش و پرورش را استوار ساختند، اما دریغ كه اغلب آنان گمنام و ناشناخته مانده‌اند. نتیجه اینكه امروز ما بخش مهمی از تاریخچه تعلیم و تربیت ایران معاصر را كه می‌توانست از خلال زندگی‌نامه بسیاری از این فداكاران باقی بماند، از دست داده‌ایم. از میان آن خیل عظیم، كتاب حاضر به سراغ چهل تن از آنها رفته است.
 
معلمان حاضر در این مجموعه همگی ریشه در سازمان رسمی آموزش و پرورش ایران داشته‌اند؛ یعنی كار خود را از مدرسه آغاز كرده‌اند، معلم شده‌اند و تا پایان در مقام تعلیم به این كار ادامه داده‌اند، هرچند پاره‌ای از آنان را امروز به نام مؤلفی بزرگ، مترجمی برجسته، استادی نامور و شخصیتی تأثیرگذار، فراتر از صرفاً یك معلم می‌شناسیم. در این مورد البته دو استثنا وجود دارد، یكی مؤسس جامعه تعلیمات اسلامی و دیگری بنیانگذار مؤسسه علوی تهران كه هر دو روحانی بودند، ولی هیچ‌یک حقوق‌بگیر و مستخدم رسمی آموزش و پرورش نبودند و از قضا، تأثیرگذاری‌شان چشمگیر بود

—————————————————————————————-
لطفا جهت سفارش با تلفن های زیر تماس حاصل نمایید:
تلفن دفتر سرپرستی اصفهان:   32224001   031
موبایل :                                        09131679125
همچنین می توانید از طریق اینستاگرام ،بله ، ایتا ، با ما در ارتباط باشید
                   سفارشات به صورت تلفنی پذبرفته می شود

                   🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

کتب جدید1402

انتشارات جدید روزنامه اطلاعات 1402

            فلسفه طب – فلسفه ذهن – حاصل اوقات – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *