سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش «اطلاعات آنلاین»،

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران از

۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت 1403 در دو قالب مجازی

و فیزیکی و با شعار «بخوانیم و بسازیم» برگزار می‌شود.

نمایشگاه حضوری کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره)
و نمایشگاه مجازی نیز در سامانه  «book.icfi.ir»
پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و حوزه نشر است. بازدیدکنندگان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۲۰ و روزهای پنج‌شنبه و جمعه از ۱۰ تا ۲۱ از نمایشگاه کتاب مصلی حضور یابند.
بخش‌های تعریف شده در نمایشگاه کتاب شامل «کودک و نوجوان»، «ناشران عمومی»، «ناشران آموزشی»، «ناشران دانشگاهی»، «ناشران خارجی»، «ناشران دیجیتال» و «بخش بین‌الملل» می‌شود.
در این دوره از نمایشگاه، ناشران مجاز به عرضه کتاب‌های منتشر شده از سال ۱۳۹۹ به بعد در نمایشگاه حضوری و عرضه کتاب‌های منتشر شده از 1393 به بعد در بخش نمایشگاه مجازی هستند. بنابراین مخاطبان می‌توانند هم به‌صورت حضوری و هم مجازی نسبت به خرید کتاب‌های مدنظر خود اقدام کنند.

نکته قابل‌توجه، حضور ۲ هزار و 619 ناشر داخلی و حدود ۶۰ ناشر خارجی با ۵۰ هزار عنوان کتاب خارجی تا لحظه تنظیم این گزارش، در نمایشگاه کتاب تهران است. البته امسال نیز برای دومین سال پیاپی، کتاب‌فروشان نیز در نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهند داشت.
بن کتاب نیز امسال به اعضای هیئت علمی، دانشجویان و طلاب سراسر کشور تخصیص یافت که در بخش دانشجویی این یارانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان افزایش داشته است. بدین‌ترتیب سقف یارانه اعتباری خرید کتاب دانشجویان و طلاب، ۷۰۰ هزار تومان و سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی ۸۰۰ هزار تومان است.
گفتنی است آیین افتتاح رسمی این دوره از نمایشگاه از ساعت ۱۵ چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در کوشک کتاب واقع در شبستان مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
اینکه امسال نمایشگاه کتاب با چه کیفیت و کمیتی برگزار شود و چه خروجی برای شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان داشته باشد؟ در روزهای آتی مشخص می‌شود

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

ابراهیمی مدیرکل اموزش و پرروش

ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش در مُحاق

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خواستار اجرای ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *