عملیات انتقام با حداکثر ضربه به رژیم صهیونیستی

سرلشکر محمد باقری در مراسم تشییع پیکر سرلشکر شهید محمدرضا زاهدی در اصفهان، گفت : مرور دوران ننگین ۷۵ساله رژیم صهیونیستی نشان‌ دهنده 2 دوره مشخص است؛ دوره نخست فراز و اوجگیری و دوره دوم زوال و افول است. این رژیم با کمک آمریکا و اروپا قدرت گرفت. اگر انقلاب اسلامی نبود، توطئه استکبار برای تغییر جهان اسلام شکل می‌گرفت  اما افول این رژیم با انقلاب اسلامی آغاز شد، امام راحل روز قدس را برای بیان احساسات خالصانه ملل مسلمان قرار دادند و فرمودند کافی است هر یک از مسلمانان با سطل آبی بیایند و این رژیم را به مدیترانه بریزند ؛ از همان روز سرنوشت خاورمیانه تغییر کرد.

شهید زاهدی

وی افزود: در زمان فرماندهی رهبر معظم انقلاب و با شکل‌گیری سپاه قدس روال تغییر کرد و مقاومت اسلامی جان تازه‌ای گرفت. جریان‌های بی جان و غیر اسلامی به حاشیه رفتند و جریان‌های اصیل اسلامی مثل حزب‌الله و حماس به میدان آمدند و روز به روز بر قدرت آن ها افزوده شده است که عملیات طوفان‌الاقصی به‌عنوان عملیاتی تعیین‌کننده در مهرماه  پارسال بخش کوچکی از کوه یخ قدرت مقاومت را نمایان کرد؛ عملیاتی بزرگ با بیش از 1000 رزمنده که سال‌ها در یک باریکه محاصره بودند، این‌ها به دشمن تا بن دندان مسلح یورش بردند و اینچنین شکست بزرگی را به او تحمیل کردند.
باقری ادامه داد: سرزمین غزه جایی کوچک در ابعاد ۴۰کیلومتر در ۱۰کیلومتر است. مردم و رزمندگان این منطقه ۱۶سال در محاصره بودند، رهبران مقاومت ترور و مناطق آن‌ها گاه به گاه بمباران شدند و در چنین شرایطی رزمندگان با حفر تونل‌های زیرزمینی عملیات نظامی بزرگی را طرح‌ریزی کردند. رژیمی که به دنبال سرزمین بزرگ نیل تا فرات بود، یعنی ۶کشور حداقل سرزمین مورد ادعای آن ها بود، امروز ۶ماه است که گرفتار نبرد در یک باریکه شده و در باتلاق غزه گرفتار شده اند و راه پیش و پس ندارد. آیا پاسخ عملیات نظامی، کشتن زنان و کودکان، حمله به بیمارستان و مساجد و دچار کردن مردم به قحطی آب و برق است؟ این روش نبرد صهیونیست‌هاست که حقوق بشر غربی را به رخ دنیا کشیده است . می‌گفتند اسرائیل نمونه دموکراسی در خاورمیانه است و این دموکراسی آمریکایی و صهیونیستی است، آن ها که در جهان نسبت به ماهیت آمریکا، اروپا و اسرائیل تردید داشتند، همه چیز را فهمیده‌اند.
شکست صهیونیست‌ها قطعی است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با بیان این که امروز صهیونیست‌ها بعد از ۶ماه بمباران غزه به هیچ یک از اهداف خود نرسیده‌اند، تاکید کرد: آن‌ها گفتند رزمندگان حماس را از بین می‌بریم، فرماندهانشان را ترور و تشکیلات حماس را نابود می‌کنیم و با بیرون راندن مردم در آن سرزمین مستقر می‌شویم، اما امروز به هیچ یک از این اهداف خود نرسیده اند. در مقابل رزمندگان حماس امروز اعلام می‌کنند بخش بزرگ توان خود را حفظ کرده‌ایم، پریروز بعد از ۱۸۲روز مبارزه، موشک و راکت به اراضی اشغالی شلیک کردند.
وی افزود: پایان درگیری غزه روشن و شکست صهیونیست‌ها قطعی است، آن ها در بحرانی فرو رفته‌اند که خروج از آن خود بحرانی بزرگ‌تر است، جریانات داخل صهیونیست‌ها را ببینید، مردم هر روز مقابل دفتر نتانیاهو تجمع و سربازان فرار می‌کنند و حاضر به شرکت در جنگ‌ نیستند، بخش زیادی از مردم از کشور رفته‌اند، اقتصاد این حکومت از بین رفته است و دوام آن امکان‌پذیر نیست. با وجود حمایت‌های آمریکا و انگلیس و اروپای دروغگو و ریاکار، پای صهیونیست‌ها به دادگاه لاهه باز شده است و در شورای امنیت، آمریکا نتوانست قطعنامه آخر را علیه اسرائیل وتو کند، مردم جهان آگاه شده‌اند و آبرویی برای این حکومت نمانده و این از برکات خون شهدا و ایستادگی مردم غزه است.
 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: چنین مقاومتی را کسی باور نمی‌کند و این ایستادگی به هیچ ذهنی خطور نمی‌کرد که با وجود آن همه رسانه و خبرنگار حتی یک بار شاهد گلایه و اظهار ناراحتی این مردم نباشیم، این برکت خون شهدا و دمیده شدن روح امام و انقلاب در مقاومت منطقه است و این آتش تمامی ندارد، نبرد طوفان‌الاقصی این آتش را ابدی کرده و تا نابودی این رژیم ادامه خواهد داشت.
باقری با اشاره به طرحی که استکبار جهانی تهیه کرده بود که جهان اسلام را با ایجاد یک نمایندگی تام‌الاختیار در این سرزمین مقدس از هم بپاشد و بتواند منطقه راهبردی غرب آسیا را در اختیار بگیرد و با مزایای آن حکومت خود بر دنیا را همیشگی کند، ادامه داد: با تلاش رزمندگان محور مقاومت این ورق برگشت، این منحنی معکوس و روند ضعف و افول رژیم صهیونیستی در پیش گرفته شد.
وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هر آنچه امروز انجام می‌دهد، از سر انفعال و در سراشیبی سقوط است. این عملیات‌ها تنها کاری است که از سر ناچاری و ناتوانی از دست او برمی‌آید. آن‌ها در این برهه دست به دیوانگی می‌زنند؛ حمله به کنسولگری به‌عنوان محل دارای مصونیت سیاسی طبق قوانین بین‌الملل، جز خودزنی، خودکشی و دیوانگی چیزی نیست، اما این کار را کردند و این طور نیست که این عملیات‌ از یک طرح نظامی دقیق ناشی شود، بلکه عملیات‌ کوری است که از سر استیصال انجام می‌شود.
آمریکا در این حوادث سهیم است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: ما شهیدان بزرگی را از دست دادیم، اما برکت خون این شهدا سبب سرعت‌گیری افول رژیم صهیونیستی خواهد شد. آمریکا بیش از همه در این حوادث سهیم است، چه بپذیرد و چه تکذیب کند، مسئولیت حادثه دمشق با آمریکا است و باید نسبت به آن پاسخگو باشد. تکلیف شهدای ما روشن است، آن ها مؤمنان واقعی بودند که با ایمان به دین مبین اسلام پیامبرو اهل بیت(ع) هجرت و جهاد کردند. شهید بزرگوار سرلشکر زاهدی، ۱۳سال از عمر خود را در 3مقطع در حاشیه قدس به سر برد، دوری از خانواده، زندگی امنیتی و سختی جهاد را تحمل کرد، اما ایستاد و امروز بالاترین درجه را نزد پروردگار دارد که بی‌شک وعده خدا حق است.
باقری با اشاره به سابقه فعالیت های شهید سردار زاهدی، تاکیدکرد: ایشان از نخستین روزهای درگیری در کردستان در جبهه غرب حضورداشت، حضور ۹ماهه در خط شیر و دارخوین، فرماندهی در عملیات فرماندهی کل قوا و حضور در ادامه عملیات‌ها، آن هم به رغم مجروحیت سخت، فرماندهی در عملیات‌های ثامن‌الائمه و طریق‌القدس و بعد از آن عملیات به عملیات در لشکر مقدس امام حسین(ع) شانه به شانه شهید ردانی‌پور و شهید خرازی ایستاد و بعد از جنگ هم فرماندهی و مسئولیت‌های بزرگی را از جمله فرماندهی نیروی زمینی سپاه را برعهده گرفت، اما از سرتواضع و وظیفه‌گرایی حاضر شد در سمتی پایین‌تر به‌عنوان همرزم و زیردست دیگر فرماندهان از جمله سردار سلیمانی در سپاه قدس فعالیت کند و در 3 مقطع در این سپاه با دشمن مبارزه کرد. سردار زاهدی فرماندهی با تدبیر، شجاع، بزرگ، اهل قرآن و یک استراتژیست تمام عیار بود.
 بنا به این گزارش،مراسم تشییع پیکر سرلشکر پاسدار شهید محمدرضا زاهدی با حضور گسترده مردم و مسئولان از میدان بزرگمهر به سمت گلستان شهدای اصفهان برگزار و پیکر او در گلستان شهدای این شهر خاکسپاری شد.
اصفهان – خبرنگار اطلاعات – محمدرضا کلاهدوزان
 تاریخ انتشار 1403/01/19 صفحه 4
 

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

ابراهیمی مدیرکل اموزش و پرروش

ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش در مُحاق

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خواستار اجرای ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *