كاخ شيشه‌‏اى سياست

كاخ شيشه‌‏اى سياست

نوشته: كورت والدهایم
ترجمه: دكتر عبدالرحمن صدریه
قطع: رقعی، 400 صفحه  چاپ هفتم
قیمت: 10,000 تومان

كورت والدهایم ـ دبیركل سابق سازمان ملل متحد و رییس‌ جمهور پیشین اتریش، در اولین فصل كتاب خود، سفرش به ایران را برای بررسی شكایات ایران شرح می دهد.

او پس از انقلاب اسلامی در جستجوی راهكاری برای حل مساله ماموران جاسوس سفارت آمریكا این سفر را آغاز می کند. وی این سفر را «پر حادثه‌ترین و موثرترین» تجربه دبیركلی خود نامیده است. زیرا محدود بودن امكانات و عجز دبیركل سازمان ملل متحد را بر او آشكار ساخت.

والدهایم می‌نویسد: «طی چهل سال خدمات سیاسی، ده سال از آن در دبیرخانه سازمان ملل متحد، از اقبالی نادر برخوردار بوده‌ام. توانسته‌ام ناظر باشم و تا حدی نیز اثر بگذارم.  در زمینه فایق آمدن بر مبارزه‌طلبی‌های دوران ما، جنگ، ترور و مشقات بشری كوشیده‌ام. خواسته‌ام توضیح دهم در كجا موفق بوده‌ام و در كجا ناموفق. »

این كتاب در نوزده فصل تحت عناوین زیر تنظیم شده است:

كابوس تهران ـ مكتب تنازع بقاء ـ خروشچف و قرارداد دول ـ روز بزرگ ـ جنگ سادات ـ طفل یتیم قبرس ـ مبارزه‌طلبی آفریقا ـ اكثریت جدید ـ حقوق بشر و بی‌عدالتی ـ میلیون ها بی‌سامان ـ كارتر و گروگان ها ـ هرج و مرج در خلیج‌ فارس ـ مساله افغانستان ـ تراژدی لبنان ـ شغلی غیرممكن ـ پنداره ضایع شده ـ بازگشت به وین ـ سیاست قدرت‌طلبی ـ مسابقه با زمان.

——————————–

جهت سفارش کتاب با تلفن های زیر

 تماس حاصل فرمایید

تلفن دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات اصفهان 32224001 031

مدیر فروشگاه کتاب روزنامه اطلاعات اصفهان  09131679125

تماس با ما از طریق  “اینستاگرام”  و “بله” و “ایتا” 

سفارشات به صورت تلفنی پذیرفته می شود.

🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼🌹🌼

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

سرزمین فلسفه و هنر

سرزمین فلسفه و هنر سفر سیدمحمدخاتمی به یونان نوشته: محمود فاضلی قطع رقعی، چاپ اول، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *