آغازاجرای فازدوم پروژه انتقال آب دریای عمان به اصفهان

دریای عمان به این استان گفت: زمان اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان اصفهان به یک سوم رسیده و مباحثی مانند اعتبارات باعث کُندی در اجرای آن نشده است.

دریای عمان

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه شتاب در اجرای این پروژه بیشتر شده و تاکنون ۵۰درصد از آن اجرا شده است   گفت: آبرسانی برای مصارف آشامیدنی، صنعت و کشاورزی، مسأله مهمی است به ویژه اینکه استان اصفهان مشکل کمبود منابع آبی دارد.

وی با بیان اینکه تکمیل طرح‌های بزرگ نیازمند سخت کار کردن است، تصریح کرد: تاکنون ۲۸جبهه کاری در انجام این پروژه مهم فعال هستند و من از همه پیمانکاران، مهندسان و کارگران این پروژه عظیم آبرسانی تقدیر و تشکر می‌کنم.

رئیس جمهوری اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز این پروژه با پیگیری وزیر نیرو از سوی دولت تامین خواهد شد و تاکنون هم به همت استاندار اصفهان و وزیر نیرو، کارها در حال اجراست و به خاطر کمبود منابع اعتباری، متوقف نشده است.

رئیسی ادامه داد: گزارش مدیر پروژه و استاندار درباره پروژه انتقال آب از صرفه‌جویی در زمان اجرای آن حکایت دارد و کاری که باید در مدت سه سال انجام می گرفت، درمدت یک سال انجام شده است و اینکه مشکل مردم در زمان کمتری حل می‌شود، جای بسی خوشحالی دارد.این موارد اخبار خوبی برای مردم محسوب می‌شود و کاری که دولت آغاز کرده، شرایط مناسبی پیدا کرده است .

عمان

وی همچنین از روند اجرا و پیشرفت مرحله نخست خط انتقال آب دریای عُمان به اصفهان که مهر سال ۱۴۰۱آغاز شد و ‌اینک در ۲۴نقطه فعال با حضور ۱۴پیمانکار در حال تکمیل است، بازدید کرد.

گفتنی است۷۰ میلیون مترمکعب در مرحله نخست و در مرحله بعد ۴۰۰میلیون مترمکعب آب از طریق اجرای این پروژه به اصفهان انتقال داده می‌شود و طول مسیر طرح انتقال آب به اصفهان ۹۸۰کیلومتر است و تاکنون آزادسازی ۵۲۰کیلومتر از مسیر آن انجام و ۴۲۰کیلومتر حفاری و ۲۱۴کیلومتر آن هم لوله‌گذاری شده است.متن کامل خبر (لطفا کلیک نمایید)

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

ابراهیمی مدیرکل اموزش و پرروش

ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش در مُحاق

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خواستار اجرای ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *