اصفهان؛ میزبان اجلاس اتاق های بازرگانی عضو (ACD)

دومین  اجلاس اتاق های  بازرگانی عضو مجمع گفت  و گوهای
همکاری آسیا  (ACD)  دهم و یازدهم اردیبهشت ماه با حضور هیات
هایی از 33 کشور قاره آسیا به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن
و کشاورزی اصفهان برگزار می شود.

اتاق بازرگانی

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در نشست خبری با بیان این مطلب افزود: حضور این هیات ها، فضای اقصادی، تجاری و بین المللی اصفهان را محول خواهد کرد.
امید کشانی گفت: در این اجلاس، تعدادی از مهمانان در سطح روسای اتاق های بازرگانی، تعدادی در سطح نایب رییس و عضو هیات رییسه و تعداد اندکی نیز به عنوان نماینده حضور خواهند داشت.
وی با بیان این که این اجلاس در 5 محور شامل «کشاورزی و امنیت غذایی»، «سرمایه گذاری»، «فناوری و دانش بنیان»، «گردشگری» و «توسعه پایدار» برگزار می شود افزود: این اجلاس ﺑﺮ ﭘﺎﯾﻪ ﮔفت و گو است و توافق نامه ای امضاء نمی شود ولی آشنایی و ارتباط اتاق های بازرگانی عضو مجمع (ACD) سبب ایجاد دوستی بین آنها می شود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با اشاره به این که نخستین اجلاس اتاق های بازرگانی عضو مجمع گفت و گوهای همکاری آسیا (ACD) در سال 2021 میلادی و به صورت مجازی در استانبول کشور ترکیه برگزار شد گفت: دومین اجلاس به صورت حضوری در اصفهان برگزار می شود و در واقع این نخستین اجلاس اتاق های بازرگانی عضو مجمع گفت و گوی همکاری آسیا است و حضور این تعداد نماینده از اتاق های بازرگانی عضو مجمع (ACD) یک رکورد محسوب می شود.
 همچنین رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان گفت: بزرگترین و مهمترین دستاورد این اجلاس بین المللی، خنثی سازی فضای ملتهب رسانه ای ایجاد شده علیه جمهوری اسلامی ایران و اصفهان در فضای مجازی، استفاده از حضور مهمانان دعوت شده برای سرمایه گذاری و آشنایی اعضای اتاق های بازرگانی با یکدیگر و شبکه سازی برای ادامه فعالیت های اقتصادی است.
مصطفی دولت یار افزود: برگزاری منظم و دقیق این اجلاس می ‌تواند به مدعوین و صاحبان مناصب تجاری و اقتصادی اثبات کند اصفهان یک شهر توسعه یافته است که ظرفیت های کم نظیر در حوزه اقتصادی، خدماتی، تجاری، صنعتی و دانشگاهی دارد.
از 46 کشور در آسیا، 35 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران عضو مجمع گفت و گوهای همکاری آسیا (ACD) است.

اصفهان – خبرنگار اطلاعات- محمدرضا کلاهدوزان

تاریخ انتشار در روزنامه اطلاعات 1403/02/10  صفحه 9

درباره ی سپهر5

سلام دوست مهربان ، ما آماده دریافت نظرات و راهنمایی های شما در مورد وب سایت پنج آسمان هستیم. روزنامه اطلاعات در خدمت مردم.

مطلب پیشنهادی

ابراهیمی مدیرکل اموزش و پرروش

ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش در مُحاق

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خواستار اجرای ماده 18 قانون شوراهای آموزش و پرورش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *